Automobily – elektromobily

Vývoji a výrobě elektromobilů se věnují přední světové automobilky, které jsou si dobře vědomy, že zásoby fosilních paliv jsou velmi omezené. Elektromobily jsou designovány jako malé vozy vhodné pro městskou dopravu, stejně jako komfortní rodinné automobily. 

Elektromobily už dnes jezdí po silnicích v řadě zemí a jejich počet neustále roste. Neškodí životnímu prostředí, nehlučí a jejich provoz je výrazně levnější. Leadery ve výrobě a distribuci elektromobilů jsou NISAN, TOYOTA, CITROEN, PEUGEOT, FORD, TESLA, ŠKODA, VOLKSWAGEN, MERCEDES atd. Solar center vede v současné době obchodní jednání pro zajištění dodávky minimálně 300 kusů těchto elektromobilů. Zaměřuje se převážně na rychlonabíjecí agregáty, kde k provozuschopnému nabítí postačuje 8-15 min. dle současného stavu el. vozidla. Nissan Leaf

Japonská automobilka Nissan uvedla na trh během přelomu let 2010/2011 sériový rodinný elektromobil Nissan Leaf. Jde o další z prvních vlaštovek nové éry automobilismu. Plně elektrické auto bez jakéhokoliv fosilního paliva spoléhá pouze na elektromotor a lithium-iontové baterie.

více o Nissan Leaf